Dzięki rozwiązaniom Microsoftu możesz tworzyć zróżnicowane aplikacje SaaS z wykorzystaniem chmury Microsoftu. Firma dostarcza programistom na całym świecie nowoczesne rozwiązania. Rozwiązania pozwalają programistom i developerom sprostać szybko zmieniającym się wymaganiom rynku, który staje się coraz bardziej cyfrowy. Dzięki Power Platform, Dynamics 365, Azure i Teams mogą szybko i łatwo tworzyć nowoczesne aplikacje SaaS w chmurze. A dzięki specyficznym dla branży komponentom branżowych chmur firmy Microsoft działać szybciej i skupić się na unikalnych wyzwaniach danej branży.
Podczas prezentacji nowych rozwiązań i uaktualnień, które Microsoft dedykuje programistom, nie mogło zabraknąć segmentu dotyczącego tworzenia aplikacji SaaS. Prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące chmury Microsoftu i tworzenia aplikacji SaaS z ich pomocą pokazanych podczas konferencji My Build 2021.
Zróżnicowane aplikacje SaaS – znaczenie chmury rośnie
Charles Lamanna, Corporate Vice President, Low Code Platform, opowiedział o chmurze Microsoftu. Charles podkreślił, że 70% liderów w firmach stwierdza, że pandemia przyśpieszyła proces transformacji cyfrowej w ich przedsiębiorstwach. Jest to bardzo ważne, ponieważ przez to zmienia się podejście do chmury, a co za tym idzie podejście do aplikacji.
Rozwiązania dedykowane dla branż
Aby jeszcze bardziej uprościć pracę programistów, Microsoft udostępnia komponenty typowe dla danych branż gospodarki.
Mając do dyspozycji całą chmurę Microsoftu, programiści mogą tworzyć rozwiązania wykorzystujące powtarzalne elementy i komponenty. Są one udostępnione przez Microsoft i rozwiązują typowe wyzwania. Dzięki temu mogą skupić się na budowaniu aplikacji i tych obszarach, które mają największe znaczenie.
Rozwijając swoją chmurę i narzędzia ułatwiające pracę developerów Microsoft nieustannie wprowadza zmiany, podążając za najnowszymi trendami. Obecnie Microsoft wspiera kodowanie binarne, języki asemblerowe, ale również języki trzeciej generacji.
Specjalne chmury pomagają konkretnym działom gospodarki lepiej działać
Ponadto, starając się jeszcze bardziej usprawnić codzienną pracę programistów i osób tworzących aplikacje dzięki rozwiązaniom low-code/no-code Microsoft oferuje dostęp do specjalnych chmur branżowych, które wspierają konkretne działy gospodarki.
W dedykowanych chmurach, dzięki połączeniu środowisk, w bardzo prosty sposób można edytować pola, formularze, a także przesyłać i uaktualniać dane.
Dzięki połączeniu środowisk w bardzo prosty sposób można edytować pola, formularze, przesyłać i uaktualniać dane. Przedstawiciele Microsoftu niemalże na każdej konferencji podkreślają i rozwijają rozwiązania no-code i low-code, które upraszczają tworzenie aplikacji, nawet osobom, które nie są profesjonalnymi deweloperami.
Elementy chmury Microsoftu wspierają zróżnicowane aplikacje SaaS
Ponieważ programiści tworzą następną generację aplikacji SaaS, każdy element chmury Microsoft może odgrywać pewną rolę w życiu tych rozwiązań.
Microsoft 365 i Teams pozwalają tworzyć nowe środowiska SaaS w oparciu o interfejs użytkownika, z którego użytkownicy aplikacji korzystają.
Microsoft Dynamics 365 to kolejny punkt wyjścia dla aplikacji SaaS. Rozwiązania dostępne w systemie można rozszerzać z użyciem unikalnej wiedzy programistycznej.
Microsoft Power Platform to platforma low-code, pozwalająca na modyfikowanie i dostosowywanie rozwiązania do potrzeb. Dzięki temu rozwiązania SaaS stają się bardziej elastyczne.
Podsumowanie
Microsoft stale rozwija swoje usługi, usprawniając pracę programistów, deweloperów i przedsiębiorstw. Obecnie obsługuje ponad 60 regionów Azure na całym świecie, zatrudnia ponad 3500 ekspertów ds. bezpieczeństwa i posiada ponad 90 międzynarodowych certyfikatów. To tylko niektóre z danych potwierdzających fakt, że przyszłość jest w chmurze Microsoft.
Przeczytaj także o nowościach w Azure Cosmos DB – najlepszej bazie danych NoSQL
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!